Το υπερσύγχρονο κλειστό κολυμβητήριο του Άργους, ο Δήμαρχος Δημήτρης Καμπόσος το κατασκεύασε με αυτοχρηματοδότηση και σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα.
Ικανοποιεί καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους τις ανάγκες των αθλούμενων πολιτών καθώς και τις υγειονομικές ανάγκες ιδιαιτέρων κατηγοριών ασθενών. Είναι φιλικό προς το περιβάλλον και δεν χρησιμοποιεί χλώριο για την κάθαρση του νερού της δεξαμενής.
Ο υπουργός Εσωτερικών Μάκης Βορίδης, με δήλωσή του συγχαίρει την δημοτική αρχή και δηλώνει έτοιμος να βοηθήσει αναπτυξιακές πρωτοβουλίες του Δήμου, με αξιοποίηση των χρηματοδοτικών εργαλείων που διαχειρίζεται το υπουργείο του.