«Τα νοσοκομεία της Αργολίδας υπολειτουργούν και δημόσιες δομές υγείας οδηγούνται στα χέρια ιδιωτών» καταγγέλλει το πολιτικό στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ Γιώργος Γαβρήλος.
Επισημαίνει ότι:
«Δεν υπάρχει Παιδίατρος, η μονάδα Τεχνητού Νεφρού υπολειτουργεί και πλήθος γιατρών και νοσηλευτών βγαίνουν στη σύνταξη χωρίς να λαμβάνεται καμία πρόνοια αντικατάστασής τους, από την κυβέρνηση.»
Και συμπληρώνει:
«Στο νοσοκομείο Ναυπλίου υπάρχουν γιατροί που κάνουν 12 και 13 εφημερίες.»
»Αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχισθεί. Η κυβέρνηση πρέπει να επενδύσει στην δημόσια υγεία και να στηρίξει τα νοσοκομεία της Αργολίδας», καταλήγει ο γνωστός δικηγόρος.