Αυτή τη φορά, ο Δημήτρης Καμπόσος, μετατρέπει την εορτή κοπής της παραδοσιακής βασιλόπιτας, σε πολιτικό γεγονός μεγάλης σπουδαιότητας, επιδιώκοντας την προσέλευση εκατοντάδων δημοτών και προαναγγέλλοντας πως θα μιλήσει και για τα μελλοντικά του σχέδια.
Η εκδήλωση της Δημοτικής Παράταξης “Αλλαγή Πορείας”, θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου στην μεγάλη αίθουσα του Pantazis Royal (Δαλαμανάρα) που έχει χωρητικότητα 1.200 καθιστών ατόμων. (Προβλεπόμενη έναρξη 18.00)
Η πρόσκληση που απευθύνει ο ιδρυτής και επικεφαλής της Δημοτικής Παράταξης είναι δημόσια και η είσοδος είναι ελεύθερη.